ZASŁONY - Kotara Story
294
page-template-default,page,page-id-294,bridge-core-3.0.5,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-29.3,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.11.0,vc_responsive

ZASŁONY

 

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że zasłony wcale nie muszą zasłaniać! Dlatego przed przystąpieniem do projektu pracownik Kotara Story zawsze ustala z Klientem, czy zasłony mają być funkcjonalne, czy też nie muszą  zasłaniać przeszklenia, a ich głównym zadaniem będzie oprawa samego okna i dekoracja wnętrza w którym będą wisiały .

W obu tych rozwiązaniach do zasłon może być doszyta podszewka, która wzmocni wysłanianie samej tkaniny albo będzie wspomagać dekoracyjny efekt .

  • Zasłony szyte są tak by wisiały lekko nad podłogą lub wspierały się albo wręcz leżały na podłodze. Ustalenie tego ma znaczący wpływ na ilość potrzebnej tkaniny a co za tym idzie i koszty.
  • Najpowszechniej stosowany system wieszania zasłon to ten z wszytą taśmą marszczącą , która marszczy zasłonę w różnym stopniu – lekko, średnio lub mocno. Tkanina jest układana w różnej wielkości zakładki, kontry, fałdy , tulejki i ozdobne marszczenia .
  • Zasłony mogą być także uszyte na okrągłych przelotkach, zwanych dekoringami czy kołami. Taka zasłona układa się w głębokie i regularne fałdy .
  • Dla wielbicieli prostoty i luźnego stylu będą zasłony na szelkach czy też uszach.
  • Ekran – to oryginalna zasłona stylizowana na japońskie panele przesuwne- wymaga dedykowanego do niej systemu panelowego , tkanina jest rozpięta na prosto i usztywniona profilami , przesuwa się na boki jak drzwi przesuwne – wymaga też więcej miejsca na tzw. parkowanie – tkanina ze wzorem ma tu pole do popisu .
  • Zasłony na systemach ,,hotelowych ‘’czyli fleksach pozwalają na regulowanie wysokości zasłon. Dzięki wszytemu ruchomemu suwakowi, mogą leżeć lekko na podłodze lub tylko wspierać się na niej.
  • Zasłony na wiązanych trokach są bardzo efektowne – to świetny pomysł do dekoracyjnych zasłon, szczególnie w dziecięcych pokojach .Troczki mogą być zawiązane swobodnie albo w dekoracyjną kokardę lub supełek .