artykuł 2 - Kotara Story
479
page-template-default,page,page-id-479,page-child,parent-pageid-472,bridge-core-3.0.5,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-29.3,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.11.0,vc_responsive

6 BŁĘDÓW, KTÓRE POPEŁNIAMY WIESZAJĄC ZASŁONY

 

6 błędów, które popełniamy wieszając zasłony

Zasłony uzupełniają całość wystroju – pomagają kontrolować przepływ światła, zapewniają prywatność i ciepło, podkreślają styl wnętrza i koloru. Posłuchaj naszych rad i wydobądź ze swoich zasłon to co najpiękniejsze. Oto błędy, które najczęściej popełniamy:

Zbyt krótki karnisz

Wybierz karnisz, który jest szerszy niż szerokość okna. Nie pozwoli to na wystarczającą ilość miejsca na panele do zawieszenia po obu stronach okna i zmusi panele do zasłaniania okna przez cały czas. To również sprawia, że ​​twoje oko wydaje się znacznie większe niż jest w rzeczywistości. Zasada jest szersza o 8 „-12” od twojego okna.

Niewystarczająca ilość tkaniny

Chcesz, aby zasłony wyglądały pięknie i „bogato”? Nie mogą być zbyt wąskie i skąpe. Zasłony powinny być w przybliżeniu od dwóch do 2,5 razy szersze  niż okno.

Za nisko

Im wyżej zawiesisz karnisz,  tym okno będzie wydawało się większe. Przymocuj karnisz bliżej sufitu niż górnej części okna. Zasada jest taka, że ​​powinien być zawieszony  od 10 do 16  cm nad ramą okna.

Za krótko

Jeśli nie są to zasłonki typu kawiarniane zazdrostki, tkanina powinna minimalnie dotykać podłogi. Podobnie jak przykrótkie spodnie, przykrótkie zasłony też nie wyglądają dobrze. Już lepiej żeby były za długie i romantycznie układały się na podłodze. Jeśli jednak przeszkadza ci to, że będą się w ten sposób szybciej brudziły i można zaczepić o nie nogą, zatrzymaj je tuż przed dotknięciem podłogi – ok. 2 cm będzie idealnie

Niedpowiednia tkanina

Wybierz tkaninę, która pasuje zarówno do klimatu wnętrza, jak i jego funkcji. Lżejsze mieszanki dają wrażenie swobody i filtrują światło, gęstsze tkaniny są bardziej formalne i zapewniają więcej prywatności.

Krzywo? Użyj szablonu

Prosty szablon, który wykonasz z kawałka kartonu,  pomoże ci powiesić karnisz na tej samej wysokości nad każdym oknem. W dodatku zaoszczędzisz czas, który spędziłbyś z miarką w ręku.